Szkolenie testowania aplikacji mobilnych

Testowanie aplikacji mobilnych nie będzie tym samym, co testowanie aplikacji internetowych. Różnice znajdziemy na wielu poziomach. Praktycznie zawsze testy funkcjonalne oparte są na kontrolowaniu interakcji użytkowników, wiadomo przecież, że odmiennie wygląda sprawdzenie bankowej aplikacji, a zupełnie inaczej aplikacji społecznościowej.

szkolenie testowania aplikacji mobilnych – http://www.testarmy.com

Wiele zależy też od docelowej grupy przyszłych użytkowników danej aplikacji.

Spore znaczenie posiada również platforma na której działa aplikacja, bo wpłynie to na sposób jej rozpowszechniania. Najbardziej obecnie znane są platformy takie jak Google Play i App Store szkolenie z zakresu testowania aplikacji mobilnych. W takim względzie zdarzają się różne kłopoty, jak to, iż aby odnaleźć wadę należy wpierw wgrać najnowszą wersję programu przeznaczoną dla danego sklepu i poczekać, póki najnowsza wersja będzie zatwierdzona. Niestety czasem trwa to nawet aż 3 tygodnie.

Bardzo pomocne jest w tym szkolenie testowania aplikacji mobilnych szkolenie o testowaniu aplikacji mobilnych, ponieważ przez to łatwiej nam zrozumieć wszelakie najważniejsze aspekty. Bardzo ważne będzie, aby przewidzieć krytyczne błędy i w miarę na takie błędy reagować. Bo wyobraźmy sobie, iż użytkownik będzie miał z tym do czynienia i na pewno nie będzie starał się znaleźć informacji, jeśli stanie się to niełatwe. Zamiast tego usunie ją i zainstaluje nową innego producenta. Do naszej już nigdy nie powróci- http://testarmy.com

Nie zapominajmy o tym wszystkim, ponieważ wtedy możemy być pewni, iż nasza Aplikacja będzie ciekawa, bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu będzie bardzo ceniona. Zawsze warto się też szkolić, ponieważ dzięki temu unikniemy najpoważniejszych błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *