Obejmy

Złącza zaciskowe posiadają bardzo duże zastosowanie. Sporządzane są też z rozmaitych materiałów, zależnie od użyć. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając należyty typ modułu montażowego, powinno się wziąć pod uwagę typ instalowanej końcówki tworzywo i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego łączenia wiązek drutów, kabli, węży, tulei – http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych sytuacjach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na wysokie temperatury. Posiadają szeroki obszar zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są niesłychanie mocne.

Cechuje je duża odporność na warunki pogodowe, zwłaszcza na postępowanie dużych temperatur, niepomyślnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na postępowanie paliw płynnych, smarów i olejów, również agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane także w środowiskach korozyjnych – http://obejmy-mocowania.pl
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego umocowania zakończeń na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamknięciem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez użycia specjalistycznych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu charakteryzuje nieduża waga, są komfortowe w użytkowaniu i łatwe w montażu, nie wymagają zastosowania dodatkowych narzędzi, złączenie opaski jest możliwość dokonać ręcznie.

Istnieją również obejmy określone do zaciskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, bądź te przeznaczone do końcówek typu hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *