Komputery 1

Przez błyskawiczny rozwój technologii właściwie w kilka chwil zostaliśmy świadkami prawdziwych zmian. Przed chwilą używaliśmy maszyn do pisania, a teraz już niezbędne do wszystkiego są nam komputery.
Oczywiście komputeryzowanie było bolesne i długotrwałe, szczególnie tam, gdzie potrzebne było odpowiednie przeszkolenie personelu. Dużo sprawniej z nowoczesnością oswoiło się młodsze pokolenie, które przyswajało sobie komputery PC i inne nowości z ciekawością. https://www.rst.software

Czasy dyskietek
Na pewno wiele osób pamięta swój pierwszy kontakt z komputerem. Monochromatyczny ekran, niezrozumiały system i obawy, że naciśnięcie niewłaściwego guzika do prowadzi do zniszczenia kosztownego sprzętu – . Zamiast typowych teraz pendrive’ów używało się zapomnianych dyskietek. Ponadto królował MS-DOS, więc odpalenie programu było naprawdę trudne. Gdy jednak przy pomocy łaskawych rodziców można się odpalić jakąś grę, to myszka też sprawiała kłopoty. Warto sobie przypomnieć, że to klawiatura była głównym sprzętem.

W czasie gdy na rynek weszły komputery osobiste, zmianom uległ także wizerunek systemu. Wszedł Windows i od tego czasu wszystko zaczęło funkcjonować inaczej. Obrazki, okienka sprawiły, że praca w firmach stała się łatwiejsza. Przedsiębiorcy zaczęli zamawiać komputery dla firm. Równolegle zaczęła tworzyć się sieć. Bez przerwy rozbudowywana i ulepszana zyskała charakter globalny. https://rst.software

Wejście do normalnego życia komputerów doprowadziło do tego, że najnowsze dokumenty otrzymały postać cyfrową. Pojawiła się zatem możliwość nowszego niż dotychczas ich zabezpieczania. Wykształciła się ekipa programistów,zajmująca się administrowaniem sieci, przez którą wędrują informację. Zostały wprowadzone nowe zjawiska. Dedykowane serwery intel, możliwość aktualizacji systemu i wytworzenie backup’u. Kto by pomyślał, że maszyny zdominują ludzkie życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.